Теребовлянська районна державна адміністрація
48100, м.Теребовля, вул.Кн.Василька, 104-А
 
укр рус eng
Пошук
Розширений пошук

Корисні посилання

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •    

Опитування

.
На головну / Запобігання проявам корупції

Звіт про роботу РДА щодо запобігання проявам корупції


ЗВІТ

 

про виконання заходів щодо запобігання і протидії корупції в Теребовлянській районній державній адміністрації у 2014 р.

 

На виконання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», «Національної антикорупційної стратегії на 2011-2015 роки» ухваленої Указом Президента України від 21 жовтня 2011 року № 1001/2011, постанови Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 року № 1240 «Про затвердження Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 29 грудня 2011 року № 1096 "Про організацію виконання в області Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011 – 2015 роки", Плану заходів щодо запобігання і протидії корупції на 2014 рік, затвердженого головою райдержадміністрації 24.01. 2014  року районною державною адміністрацією здійснено низку організаційних і практичних заходів щодо поліпшення стану справ з питань попередження корупційних проявів серед державних службовців. Ведеться робота щодо взаємодії з правоохоронними органами, які ведуть безпосередньо боротьбу з корупцією, та районним судом.

З метою запобігання проявам корупції 24 січня 2014 року головою районної державної адміністрації затверджено План заходів щодо запобігання і протидії корупції на 2014 рік.

Питання щодо стану виконання антикорупційного законодавства у звітному періоді розглядалися на засіданні колегії, нарадах в районній державній адміністрації, її структурних підрозділах. Зокрема, на розширеному засіданні колегії районної державної адміністрації 28 лютого 2014 року було розглянуто питання «Про стан злочинності та координацію діяльності органів влади у протидії злочинним проявам і корупції в районі у 2014 році». За результатами розгляду даного питання видано доручення голови районної державної адміністрації від 28 лютого 2014 року № 10. Дане доручення, для організації виконання, скероване в структурні підрозділи районної державної адміністрації та районний відділ УМВС України в Тернопільській області.

Питання, щодо стану криміногенної ситуації та додержання антикорупційного законодавства в районі, не рідше ніж один раз на квартал розглядалося на нарадах при голові районної державної адміністрації з керівниками правоохоронних та контролюючих органів (Протоколи №1 від 10 лютого 2014 року, №2 від 23 травня 2014 року, № 3 від 09 липня 2014 року, № 4 від 04 серпня 2013 року, № 5 від 29 грудня 2014 року).

З моменту прийняття та введення в дію Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» особлива увага приділялась заходам превентивного характеру спрямованим на роз’яснення положень антикорупційного законодавства працівникам апарату районної державної адміністрації та її структурних підрозділів.

На підставі розпорядження голови районної державної адміністрації від 04.05.2012р. №213-од "Про затвердження Положення про встановлення та функціонування в районній державній адміністрації «гарячої» телефонної лінії (телефону довіри) та електронної поштової скриньки (скриньки довіри) з питань запобігання і протидії корупції» в районній державній адміністрації функціонує антикорупційна телефонна лінія та електронна поштова скринька довіри.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 16 квітня     2013 року №128-од "Про призначення відповідальних осіб за організацію роботи з питань запобігання корупційним проявам» організацію роботи з питань запобігання та протидії корупції в апараті районної державної адміністрації покладено на керівника апарату райдержадміністрації, окремі питання координуються сектором взаємодії з правоохоронними  органами, оборонної та мобілізаційної роботи та відділом організаційно - кадрової роботи апарату районної державної адміністрації. Аналогічно в структурних підрозділах визначено відповідальних працівників, на яких покладено обов’язки з організації роботи щодо запобігання проявам корупції.

На виконання ст.12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» всі державні службовці задекларували свої доходи за 2013 рік.

Для підвищення ефективності роботи з питань державної служби та протидії корупції утворена районна рада по роботі з кадрами при голові районної державної адміністрації.

Питання про запобігання та протидії корупції в органах виконавчої влади слухалося на нарадах в управлінні агропромислового розвитку, управлінні соціального захисту населення та фінансовому управлінні райдержадміністрації.

Відпрацьований зведений реєстр  осіб, які вчинили корупційні діяння та інші правопорушення пов’язанні з корупцією.

Аналіз виконання окремих положень Закону України  «Про засади запобігання і протидії корупції», що встановлюють відповідні вимоги чи обмеження, показав:

1) під час прийому на роботу всі новопризначені державні службовці попереджаються про спеціальні обмеження та ознайомлюються із Загальними правилами поведінки державного службовця.

2) доходи всіх працівників вчасно задекларовані в порядку і на підставах, передбачених ст. 12 Закону України «Про державну службу».

3) керівництво  районної державної адміністрації до відповідальності за невжиття заходів щодо боротьби з корупцією не притягувались, оскільки підлеглими не було допущено вчинення корупційних діянь.

4) з метою додержання принципів прозорості та відкритості в діяльності на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації у рубриці «Антикорупційна політика» розміщені інформаційно-аналітичні матеріали антикорупційного напрямку.

5) затверджено план  роботи з кадрами, що передбачає додаткові заходи попередження корупційних діянь, а саме: навчання кадрів, посилення контролю за їх роботою, безумовне застосування засобів впливу до осіб, що допустили корупційні діяння, інформування населення через засоби масової інформації в разі скоєння державними службовцями адміністративних правопорушень.

Продовжено практику підвищення кваліфікації працівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на базі Тернопільського регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Кожне призначення на посаду державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування (виключаючи виборні посади) проводяться на конкурсній основі або за іншою процедурою, передбаченою законодавством.

Від державного реєстратора отримано інформацію про кожного державного службовця апарату районної державної адміністрації та її структурних підрозділів, відповідно до якої ніхто з службовців не являється суб’єктами підприємницької діяльності.

Місцевими органами виконавчої влади ведеться цілеспрямована робота щодо висвітлення у засобах масової інформації антикорупційних заходів, що вживаються органами державної влади області з метою формування негативного ставлення громадян до проявів корупції. Продовжується запровадження дієвого механізму зворотного зв’язку з громадськістю щодо повідомлень про факти корупційних правопорушень.
           У приміщеннях, де здійснюються прийом громадян всіх органів виконавчої влади, розміщені інформаційні стенди «Суспільство проти корупції». 
               В реалізації заходів щодо протидії корупції широко використовуються «Антикорупційні лінії прямого зв’язку» правоохоронних органів області, району та телефони «довіри» і «гарячі» телефонні лінії органів виконавчої влади. Відповідні номери телефонів анонсуються в засобах масової інформації. 
             Районна державна адміністрація тісно співпрацює з правоохоронними і контролюючими органами району, що дозволяє вчасно отримувати і оперативно використовувати в подальшій роботі інформацію про виявлені корупційні діяння і фінансові правопорушення.
Притягнуто у судовому порядку до адміністративної відповідальності за правопорушення пов’язані з корупцією 1 особу органів виконавчої влади, 1 особу органів місцевого самоврядування.

Районна державна адміністрація щомісяця надсилає в сектор з питань запобігання та виявлення корупції, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату обласної державної адміністрації показники роботи у сфері запобігання та протидії корупції.

Районною державною адміністрацією створені і постійно удосконалюються умови для оперативного і прямого інформування влади щодо корупційних проявів, а саме:

- на особистих прийомах у голови та заступників голови райдержадміністрації;

- по антикорупційній телефонній лінії, яка діє в райдержадміністрації.

             Головним спеціалістом взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації  забезпечено постійне поновлення спеціальної рубрики «Запобігання проявам корупції» офіційного веб-сайту районної державної адміністрації інформацією про проведені заходи щодо реалізації в районі державної політики у сфері запобігання корупції, змін в нормативно-правових актах тощо. 
             З метою забезпечення відкритості і прозорості у проведенні антикорупційної роботи районною державною адміністрацією, спільно з іншими зацікавленими установами та організаціями періодично публікуються статті антикорупційного спрямування в районній газеті «Воля».

Районна державна адміністрація буде продовжувати роботу по виконанню завдань, передбачених Планом заходів щодо запобігання корупції в районній державній адміністрації на 2015 рік та законодавчими актами антикорупційного спрямування з метою надання цій роботі в районі постійного і цілеспрямованого характеру.

 

 

 

Т.в.о. завідувача сектору взаємодії

з правоохоронними органами,

оборонної та мобілізаційної роботи

апарату райдержадміністрації                                        Н.Ю.ВИШНЕВСЬКА